Wygrywamy z Sokołem i gramy dalej - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: czwartek, 2.05.2024 | Imieniny obchodzą: Anatol, Zygmunt, Anastazy

« powrótWygrywamy z Sokołem i gramy dalej

Wygrywamy z Sokołem i gramy dalej

02.04.2023 22:35 Ostatnia kolejka rundy zasadniczej w naszym wykonaniu wypadła okazale, nasz zespół był wyraźnie lepszy i pokonał Sokoła Marbo Międzychód 87 : 64.

Co prawda przed dzisiejszym meczem nasz przeciwnik awans do play off miał zapewniony z drugiego miejsca, to do Kłodzka przejechał w pełnym składzie i rozpoczął go w najmocniejszym zestawieniu. Pierwsza kwarta była wyrównana, goście jednopunktową przewagę uzyskali dzięki rzutowi oddanemu równo z syreną. Drugą część meczu lepiej rozpoczął Sokół, jednak w miarę upływu czasu nasz zespół niwelował przewagę, co pozwoliło na dużą przerwę schodzić z 6 pkt. zaliczką. Trzecią część meczu tym razem lepiej zaczął nasz zespół, na 4 min. przed jej końcem prowadził 69:54, jednak goście zerwali się do odrabiania strat i w ciągu 2 min. zmniejszyli różnicę do 5 oczek. Końcówka należała do naszej ekipy, która rzutem dystansowym za 3 pkt. w ostatniej sekundzie, ustawiła zaliczkę na poziomie 10 pkt..Pierwsze minuty  ostatniej części były wyrównane, później nasz zespół przejął inicjatywę i zaczął systematycznie powiększać przewagę, która finalnie ustalona została na poziomie 23 pkt.

Spotkanie było emocjonujące, stało na dobrym poziomie i rozgrywane było w niezłym tempie. Nasz zespół był mocno zaangażowany, dobrze bronił, walczył na obu tablicach i lepiej niż ostatnio spisywał się na dystansie.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko  - Sokół Marbo Międzychód  87 : 64 ( 18 : 19, 24 : 17, 24 : 20, 21 : 8 )

Punktowali : Podejko 18 (3×3), Weiss 15 (2×3), Wojciechowski 13 (1×3), Makarczuk 10, Bernecki 7 (1×3), Kurowski 6 , Rzechtalski 6 (2×3), Zennner 6, Niziński 6, Ptaszyński, Tkaczyk.

Pierwszy mecz drugiej rundy zagramy już w najbliższą środę 5.04.2023 w Kłodzku, a naszym przeciwnikiem będzie Pogoń Prudnik. Początek spotkania godz. 19 : 00.